| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00130A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 0.5 |
| Maximum RPM | 1050 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 200 RPM |
| Maximum Noise | 20.5 dB |
| Maximum Airflow | 24.1 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 139 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |