| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F4-2133C15S-4GRS |
| Width | 80 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Blue | |
| Height | 10 mm |
| Length | 180 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 260 |
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-17000 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 4096 Go |
| Frequency | 2133 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 4096 Go |
| Voltage | 1.2 V |
|---|
| CAS Latency | 15 |
|---|---|
| RAS to CAS | 15 |
| RAS Active | 36 |
| RAS Precharge | 15 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |