- Home
- Components
- Hard Drives
- Western Digital WD Red Plus 8To 256Mo
Western Digital WD Red Plus 8To 256Mo
Western Digital — WD80EFPX
Western Digital — WD80EFPX
| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | WD80EFPX |
| Read Speed | 256 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 5640 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 8192 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.6 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 715 g |
259,95 €
See price history