- Home
- Components
- Case Fans
- be quiet! Pure Wings 3 PWM High Speed 140mm White
14,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL113 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.44 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 30.5 dB |
| Maximum Airflow | 72.2 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Server | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 188 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |