- Home
- Components
- Case Fans
- Lian Li Uni Fan CL Wireless 120 Reverse Blade 120mm x3
59,95 €
See price history| Brand | Lian Li |
|---|---|
| Reference | G99.12RCL1W3B.00 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.52 |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 250 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 30.8 dB |
| Maximum Airflow | 72.73 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x USB_2_0 9-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | Yes |
| Weight | 160 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |