- Home
- Components
- Power Supplies
- Lian Li RB0650B.B
78,49 €
See price history78,49 €
See price history| Brand | Lian Li |
|---|---|
| Reference | RB0650B.B |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.fanless | No |
| ProductSpecs.railConfig | Single Rail |
| Designation | Lian Li RB0650B.B |
| ProductSpecs.rail12vAmps | 54 |
| ProductSpecs.efficiency20 | 82 |
| ProductSpecs.efficiency50 | 85 |
| ProductSpecs.efficiency100 | 82 |
| ProductSpecs.warrantyYears | 5 |
| 80 Plus Efficiency | Bronze |
| Wattage | 650 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | No |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_ATX 24-pin |
| 2x POWER_CPU 8-pin | |
| 2x POWER_PCIE 8-pin | |
| 1x POWER_PCIE 16-pin | |
| 5x POWER_SATA | |
| 2x POWER_MOLEX 4-pin | |
| Modularity Type | Non-Modular |
| Fan Size | 135 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| EPS12V | |
| ATX 3.0 Support | Yes |
| ATX 3.1 Support | Yes |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Length | 150 mm |
| Form Factor | ATX/EPS |