- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Trident Z5 Neo RGB 16Go 6000MHz CL30 - Bulk
G.Skill — F5-6000J3038F16GX1-TZ5NR, fallback_0df7dadea1ad
319,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-6000J3038F16GX1-TZ5NR, fallback_0df7dadea1ad |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 44 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | DDR5-6000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 16 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|
| CAS Latency | 30 |
|---|---|
| RAS to CAS | 38 |
| RAS Active | 96 |
| RAS Precharge | 38 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |