| Brand | Mars Gaming |
|---|---|
| Reference | MT0 |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | Grey |
| ProductSpecs.isARGB | No |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| ProductSpecs.antiVibration | No |
| Reverse Blade | No |
| ProductSpecs.minOperatingTemp | -30 |
| Maximum Operating Temperature | 280 °C |
|---|---|
| Thermal Resistance | 0.004 °C/W |
| Fan Connectors | - |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Carbon |
|---|---|
| Metal Oxide | |
| Silicone |
| PWM Control | No |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Workstation | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Passive |
| Heat Pipes | No |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Width | 8.5 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Weight | 3 g |