- Home
- Components
- CPU Coolers
- MSI MAG CORELIQUID I360 Blanc - Offset Kit LGA1851
134,95 €
See price history| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | MAG CORELIQUID I360 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| Minimum Noise | 20 dB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 2x LED_ARGB |
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | Intel 1851 |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | No |
| Width | 394 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Width with Fan | 394 mm |
| Height with Fan | 52 mm |