- Home
- Components
- Case Fans
- Inter-Tech F-120-S 120mm
17,89 €
See price history17,89 €
See price history| Brand | Inter-Tech |
|---|---|
| Reference | F-120-S |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | No |
| Length | 120 mm |
| Minimum Noise | 0 dB |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| Maximum RPM | 1200 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 20 dB |
| Maximum Airflow | 31.13 CFM |
| Minimum Airflow | 0 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | No |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 120 g |
| Fan Diameter | 120 mm |