| Brand | ARCTIC |
|---|---|
| Reference | ACFAN00334A |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 27 |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.5 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Airflow | 73 CFM |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | RGB |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | Yes |
| Weight | 172 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |