| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL088 |
| ProductSpecs.colors | White |
| Maximum RPM | 1100 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 15.7 dB |
| Maximum Airflow | 38.5 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | ABS |
|---|---|
| Plastic | |
| Rubber |
| PWM Control | No |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 132 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |