- Home
- Components
- Hard Drives
- Western Digital Purple WD11PURZ 1To 64Mo
133,59 €
See price history133,59 €
See price history| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | WD11PURZ |
| Read Speed | 110 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 110 Mo/s |
| Rotation Speed | 5400 RPM |
| Cache | 64 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 1024 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.6 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 450 g |