Lian Li — G99.12RCL1W1B.00, G99.12CL1W1B.00
| Brand | Lian Li |
|---|---|
| Reference | G99.12RCL1W1B.00, G99.12CL1W1B.00 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| ProductSpecs.bearing | FDB |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.52 |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 250 RPM |
| Maximum Noise | 30.8 dB |
| Maximum Airflow | 72.73 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x LED_ARGB 9-pin |
| 1x USB_2_0 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| PBT | |
| PC |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 28 mm |
| Fan Diameter | 120 mm |
19,75 €
See price history