- Home
- Components
- CPU Coolers
- Cooler Master MasterLiquid 360 Atmos II LCD ARGB Noir
Cooler Master MasterLiquid 360 Atmos II LCD ARGB Noir
Cooler Master — MLX-D36M-A25SZ-L1
Recommended
144,99 €
See price historyCooler Master — MLX-D36M-A25SZ-L1
144,99 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MLX-D36M-A25SZ-L1 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 36 dB |
| Included Fans | count: 3 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 119.2 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 690 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 38.5 dB |
| Maximum Airflow | 190 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Maximum Operating Temperature | 70 °C |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Variable Speed | Yes |
| Height with Fan | 27 mm |
|---|