| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | TB10 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 168 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Location | Front |
|---|---|
| Front Panel Connectors | - |
| - | |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| Included Fans | Yes |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 240 mm |
| Maximum PSU Length | 175 mm |
| PSU Form Factor | ATX/EPS |
| Expansion Slots | 4 |
| Maximum CPU Cooler Height | 90 mm |
| Supported Form Factors | Micro ATX |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | No |
| Materials | ABS |
| Steel | |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Black |
| Dust Filters | 0 |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Media Center |
|---|---|
| Office | |
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 265 mm |
|---|---|
| Height | 353 mm |
| Volume | 15 L |
| Weight | 3.4 kg |
| Form Factor | Mini Tower |