AMD — 100-100001488BOX, 100-000001488
| Brand | AMD |
|---|---|
| Reference | 100-100001488BOX, 100-000001488 |
| Chipset Model | AMD Ryzen 5 |
| ProductSpecs.simultaneousMultithreading | Yes |
| Socket | AMD AM4 |
|---|---|
| Core Name | Cezanne |
| Platform | Zen 3 |
| Process Node | 7 nm |
| Cores | 6 |
|---|---|
| L1 Cache | 0.384 Mo |
| L2 Cache | 3 Mo |
| L3 Cache | 16 Mo |
| Threads | 12 |
| Base Frequency | 3600 MHz |
| Boost Frequency | 4600 MHz |
| Memory Channels | Dual Channel |
|---|---|
| Memory Controller | DDR4 |
| Memory Frequencies | 2666 |
| 2933 | |
| 3200 |
| Graphics Model | AMD Radeon Vega 7 Graphics |
|---|---|
| Graphics Frequency | 1900 MHz |
| Integrated Graphics | Yes |
| TDP | 65 W |
|---|
| Gaming Optimized | Yes |
|---|---|
| Usage Type | desktop |
| Box Version | Yes |
| Cooler Included | Yes |
| Virtualization Technology | AMD-V |
| Chipset Compatibility | AMD A520 |
| AMD B550 | |
| AMD X570 |
147,95 €
See price history