- Home
- Components
- Case Fans
- Xilence XPF60S.W 60mm
17,69 €
See price history17,69 €
See price history| Brand | Xilence |
|---|---|
| Reference | XPF60S.W |
| isRGB | No |
| Colors | Black |
| isARGB | No |
| Length | 60 mm |
| toolFree | No |
| Top Flow | No |
| zeroRPMMode | No |
| Low Profile | Yes |
| Width with Fan | 60 mm |
| antiVibration | No |
| Height with Fan | 15 mm |
| Double Tower | No |
| lengthWithFan | 60 |
| Integrated Display | No |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 22 dB |
| Maximum Airflow | 12 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Width | 60 mm |
|---|---|
| Height | 15 mm |
| Weight | 30 g |
| Fan Diameter | 60 mm |