- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Ripjaws SO-DIMM 16Go 5200MHz CL38
G.Skill Ripjaws SO-DIMM 16Go 5200MHz CL38
G.Skill — F5-5200S3838A16GX1-RS
384,95 €
See price historyG.Skill — F5-5200S3838A16GX1-RS
384,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-5200S3838A16GX1-RS |
| Width | 47 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 23 mm |
| Length | 40 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 262 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-41600 - DDR5-5200 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 16384 Go |
| Frequency | 5200 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16384 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 38 |
|---|---|
| RAS to CAS | 38 |
| RAS Active | 83 |
| RAS Precharge | 38 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |