| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL119 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.64 |
| Maximum RPM | 2400 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 36.8 dB |
| Maximum Airflow | 97.41 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 258 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |