- Home
- Components
- Memory
- Crucial Pro DDR5 Overclocking 2x16Go 6400MHz CL38
Crucial — CP2K16G64C38U5W, CP2K16G64C38U5B
579,95 €
See price history| Brand | Crucial |
|---|---|
| Reference | CP2K16G64C38U5W, CP2K16G64C38U5B |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-51200 - DDR5-6400 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32768 Go |
| Frequency | 6400 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16384 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 38 |
|---|---|
| RAS to CAS | 40 |
| RAS Active | 84 |
| RAS Precharge | 40 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |