- Home
- Components
- Case Fans
- Xilence XPF40.W 40mm
17,59 €
See price history17,59 €
See price history| Brand | Xilence |
|---|---|
| Reference | XF031 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 11 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | No |
| Maximum RPM | 4500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 4050 RPM |
| Maximum Noise | 19 dB |
| Maximum Airflow | 6.9 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Width | 40 mm |
|---|---|
| Height | 40 mm |
| Weight | 20 g |
| Fan Diameter | 40 mm |