| Brand | Sharkoon |
|---|---|
| Reference | TG6M RGB |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 452 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| Included Fans | Yes |
| AIO Radiator Support | - |
| Watercooling Support | Yes |
| Maximum GPU Length | 400 mm |
|---|---|
| Maximum PSU Length | 205 mm |
| PSU Form Factor | ATX |
| Expansion Slots | 7 |
| Maximum CPU Cooler Height | 167 mm |
| Supported Form Factors | ATX |
| Windowed | Yes |
|---|---|
| Materials | Tempered Glass |
| Mesh Front | Yes |
| Tempered Glass | Yes |
| LED RGB | Yes |
|---|---|
| ARGB Hub | Yes |
| LED ARGB | Yes |
| Width | 215 mm |
|---|---|
| Height | 465 mm |
| Volume | 45 L |
| Weight | 7.9 kg |
| Form Factor | ATX Mid Tower |