| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00118A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.2 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Airflow | 56.3 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 139 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |