| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9050184-WW |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.15 |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 420 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 72.8 CFM |
| Minimum Airflow | 13.3 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 5-pin | |
| Additional Connectors | 4x OTHER |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Copper |
|---|---|
| PCB | |
| Plastic | |
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 239 g |
| Fan Diameter | 120 mm |