- Home
- Components
- Memory
- Corsair Vengeance RGB Black 2x16Go 5600MHz CL40
Corsair Vengeance RGB Black 2x16Go 5600MHz CL40
Corsair — CMH32GX5M2B5600C40K
584,95 €
See price historyCorsair — CMH32GX5M2B5600C40K
584,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CMH32GX5M2B5600C40K |
| ProductSpecs.colors | Black |
| RGB | |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 - DDR5-5600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.25 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.25 V |
| CAS Latency | 40 |
|---|---|
| RAS to CAS | 40 |
| RAS Active | 77 |
| RAS Precharge | 40 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |