- Home
- Components
- SSDs
- Patriot Memory P400 Lite 4To
556,69 €
See price history556,69 €
See price history| Brand | Patriot Memory |
|---|---|
| Reference | P400LP4KGM28H |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | Graphene |
| PCB |
| IOPS Read | 380000 |
|---|---|
| Endurance | 1200 TBW |
| IOPS Write | 540000 |
| Read Speed | 3500 Mo/s |
| Write Speed | 2700 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 4096 Go |
| Controller | IG5220 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | QLC |
| Controller Brand | Innogrit |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | Yes |
| TRIM Support | Yes |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 3.8 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 9 g |