| Brand | Xigmatek |
|---|---|
| Reference | EN48180 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 13 dB |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 360 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.26 |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Integrated Display | No |
| Maximum RPM | 1600 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 29 dB |
| Maximum Airflow | 63 CFM |
| Fan Connectors | 1x LED_ARGB |
|---|---|
| 1x FAN 4-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | PCB |
|---|---|
| Plastic | |
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 620 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |