| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00326A |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 6.9 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 25 dB |
| Maximum Airflow | 77 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 185 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |