| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00150A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.9 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 200 RPM |
| Maximum Noise | 10.64 dB |
| Maximum Airflow | 23.4 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Office |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 81 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 80 mm |