| Brand | Samsung |
|---|---|
| Reference | MZ-VAP4T0BW |
| IOPS Read | 2200000 |
|---|---|
| Endurance | 2400 TBW |
| IOPS Write | 2600000 |
| Read Speed | 14800 Mo/s |
| Write Speed | 13400 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 4096 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | Yes |
| Width | 22.15 mm |
|---|---|
| Height | 2.38 mm |
| Length | 80.15 mm |
| Weight | 9 g |