| Brand | Noctua |
|---|---|
| Reference | NF-A6X25 FLX |
| ProductSpecs.colors | Beige |
| Brown | |
| Minimum Noise | 8.2 dB |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Low Profile | Yes |
| Width with Fan | 60 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 60 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.18 |
| Maximum RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 1600 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 19.3 dB |
| Maximum Airflow | 17.2 CFM |
| Minimum Airflow | 9.8 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Copper |
|---|---|
| Plastic | |
| Rubber |
| PWM Control | No |
|---|---|
| Usage | Office |
| Server | |
| Workstation | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 80 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 60 mm |