| Brand | Fox Spirit |
|---|---|
| Reference | FA120R WHITE |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.6 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Maximum Noise | 23.4 dB |
| Maximum Airflow | 45 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Server | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 156 g |
| Fan Diameter | 120 mm |