| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST32000NM004K |
| Read Speed | 285 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 285 Mo/s |
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 512 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 32768 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 695 g |