89,95 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | AE36V3BK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 396 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 396 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 25.6 dB |
| Maximum Airflow | 66.17 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| Pump RPM | 3300 RPM |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 52 mm |