- Home
- Components
- SSDs
- KIOXIA EXCERIA with Heatsink 2To
241,48 €
See price history241,48 €
See price history| Brand | KIOXIA |
|---|---|
| Reference | LSC11K2T04G8 |
| IOPS Read | 830000 |
|---|---|
| Endurance | 1200 TBW |
| IOPS Write | 450000 |
| Read Speed | 6200 Mo/s |
| Write Speed | 4900 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 2048 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | Yes |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | Yes |
| Width | 24.7 mm |
|---|---|
| Height | 11.2 mm |
| Length | 86.65 mm |