34,75 €
See price history| Brand | Thermalright |
|---|---|
| Reference | ASSPI12EV-BK, AS120EVO |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 48 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 73 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 28.2 dB |
| Maximum Airflow | 68.9 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Heat Pipe Count | 4 |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 156 mm |
| Weight | 700 g |
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 156 mm |