- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate IronWolf 6To 256Mo
227,48 €
See price history227,48 €
See price history| Brand | Seagate Technology |
|---|---|
| Reference | ST6000VN006 |
| Read Speed | 202 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 202 Mo/s |
| Rotation Speed | 5400 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 6144 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 146.99 mm |
| Weight | 610 g |