99,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BW028EU, Pure Loop 3 - 280 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 317 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 36.6 dB |
| Maximum Airflow | 101.2 CFM |
| Minimum Airflow | 42.5 CFM |
| Fan Diameter | 140 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| AIO Radiator Size | 280 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | No |
|---|---|
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Cooling Type | Liquid |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Height | 27 mm |
|---|---|
| Weight | 1.06 kg |
| Width with Fan | 140 mm |
| Height with Fan | 52 mm |