293,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CSSD-F1000GBMP600CXTR2 |
| IOPS Read | 500000 |
|---|---|
| Endurance | 250 TBW |
| IOPS Write | 1000000 |
| Read Speed | 5900 Mo/s |
| Write Speed | 5000 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 1024 Go |
| Controller | Phison PS2027-E27T |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | QLC |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 3 mm |
| Length | 80 mm |