- Home
- Components
- Cases
- Textorm TXRC4U45-8HGS
Textorm TXRC4U45-8HGS
Textorm — TXRC4U45-8HGS
155,94 €
See price historyTextorm — TXRC4U45-8HGS
155,94 €
See price history| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | TXRC4U45-8HGS |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 450 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|
| Fan Slots | - |
|---|---|
| Included Fans | Yes |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 330 mm |
| Maximum PSU Length | 250 mm |
| PSU Form Factor | ATX/EPS |
| Expansion Slots | 7 |
| Maximum CPU Cooler Height | 140 mm |
| Supported Form Factors | ATX |
| Micro ATX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | No |
| Materials | ABS |
| Steel | |
| Mesh Front | No |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Server |
|---|---|
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 427 mm |
|---|---|
| Height | 177 mm |
| Weight | 11.4 kg |
| Form Factor | Rackmount |