- Home
- Components
- Graphics Cards
- AMD Radeon Pro WX 3200 4Go GDDR5
133,30 €
See price history133,30 €
See price history| Brand | AMD |
|---|---|
| Reference | 100-506115 |
| Chipset Brand | AMD |
| ProductSpecs.colors | Blue |
| Silver | |
| Fan Count | 1 |
| Materials | Aluminum |
| PCB | |
| ProductSpecs.videoOutputs | type: DISPLAYPORT, count: 4, notes: Mini DisplayPort 1.4, isMini: true, version: 1.4 |
| Memory Bus | 128 bits |
|---|---|
| Memory Size | 4 Go |
| Memory Type | GDDR5 |
| Chipset Model | Radeon Pro WX 3200 |
| Base Frequency | 1250 MHz |
| Boost Frequency | 1290 MHz |
| Memory Frequency | 6000 MHz |
| Stream Processors | 640 |
| TDP | 50 W |
|---|---|
| Power Connectors | - |
| PCIe Lanes | 16 |
|---|---|
| PCIe Version | PCIe 3.0 |
| Maximum Displays | 4 |
| Active PCIe Lanes | 8 |
| LED Lighting | No |
|---|---|
| RGB Lighting | No |
| Cooling | Active |
| 4K Support | Yes |
| AI Support | No |
| VR Support | No |
| Low Profile | Yes |
| Overclocked | No |
| OpenGL Version | 4.6 |
| Vulkan Version | 1.1 |
| DirectX Version | 12 |
| Multi-GPU Support | No |
| Slots | 1 |
|---|---|
| Width | 69 mm |
| Height | 27 mm |
| Length | 168 mm |