- Home
- Components
- SSDs
- Synology SNV5420-1600G 1.6To
824,09 €
See price history824,09 €
See price history| Brand | Synology |
|---|---|
| Reference | SNV5420-1600G |
| Usage | NAS |
| IOPS Read | 660000 |
|---|---|
| Endurance | 2900 TBW |
| IOPS Write | 120000 |
| Read Speed | 3000 Mo/s |
| Write Speed | 1000 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 1600 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 3.5 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 38 g |