| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9050195-WW |
| ProductSpecs.colors | White |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Included Fans | count: 2, isPWM: true, hasLED: false, diameter: 140 |
| Width with Fan | 140 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 140 |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.46 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 330 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 95.5 CFM |
| Minimum Airflow | 14.6 CFM |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 624 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |