- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate Enterprise ST2000NM001B 2To 256Mo
165,39 €
See price history165,39 €
See price history| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST2000NM001B |
| Has Heatsink | No |
| Read Speed | 236 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 236 Mo/s |
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 2048 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 620 g |