169,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BW025, Silent Loop 3 - 360 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 19.8 dB |
| Included Fans | count: 3 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 397 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 38.8 dB |
| Maximum Airflow | 76.7 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| AMD TR4 | |
| AMD TR5 | |
| AMD TRX4 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper | |
| Nickel |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | No |
| Weight | 1.77 kg |
|---|---|
| Width with Fan | 120 mm |
| Height with Fan | 52 mm |