- Home
- Components
- Case Fans
- Corsair iCUE LINK LX120-R RGB 120mm x3 White
134,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9051054-WW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Included Fans | count: 3 |
| ProductSpecs.staticPressure | 4.72 |
| Maximum RPM | 2400 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 400 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 37.7 dB |
| Maximum Airflow | 66.7 CFM |
| Minimum Airflow | 11.5 CFM |
| Fan Connectors | 1x OTHER |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Server | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | Yes |
| Fan Diameter | 120 mm |
|---|