- Home
- Components
- CPU Coolers
- Antec Squeleton 360 ARGB Noir
87,95 €
See price history87,95 €
See price history| Brand | Antec |
|---|---|
| Reference | 0-761345-40066-4 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 120 mm |
| Maximum TDP | 280 W |
| Minimum Noise | 30 dB |
| Included Fans | type: ARGB, count: 3, maxRPM: 2000, minRPM: 800, diameter: 120, maxNoise: 32, maxAirflow: 72.29, connectorType: 4-pin PWM, staticPressure: 3.28 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.28 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 800 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 32 dB |
| Maximum Airflow | 72.29 CFM |
| Minimum Airflow | 0 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| 3x LED_ARGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| 1x OTHER |
| Pump RPM | 0 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 400 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM3 |
|---|---|
| AMD AM4 | |
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper | |
| Polycarbonate |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Low Profile | No |
| Ball Bearing | Yes |
| Height | 27 mm |
|---|---|
| Weight | 1.15 kg |
| Width with Fan | 397 mm |
| Height with Fan | 52 mm |