- Home
- Components
- CPU Coolers
- Cooler Master MasterLiquid 240 Atmos II VRM ARGB Noir
Cooler Master MasterLiquid 240 Atmos II VRM ARGB Noir
Cooler Master — MLX-D24M-A25SZ-V1
Recommended
109,99 €
See price historyCooler Master — MLX-D24M-A25SZ-V1
109,99 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MLX-D24M-A25SZ-V1 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 119.2 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 690 RPM |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 141.4 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | - |
|---|
| AIO Radiator Size | 240 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|
| Materials | Aluminum |
|---|
| Usage | Gaming |
|---|---|
| Multimedia | |
| Workstation | |
| Cooling Type | Liquid |
| Variable Speed | Yes |
| Height with Fan | 27 mm |
|---|