| Brand | IN WIN |
|---|---|
| Reference | ASN140 1-PACK |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| White | |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 140 mm |
| Minimum Noise | 20.5 dB |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.73 |
| Maximum RPM | 1400 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Maximum Noise | 35 dB |
| Maximum Airflow | 93.97 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin | |
| 1x OTHER |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | PBT |
|---|---|
| PC |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 190 g |
| Fan Diameter | 140 mm |